Swingowa Potańcówka

10.09.2022 – 17:00 – TKKF Wesoła

Niebieskie Migdały | Frank e la Famiglia

W ramach V Memoriału Grzegorza Drewnowskiego, w nowej przestrzeni Tężni Wesołowskich, zawita Frank e la Famiglia. Zespół specjalizujący się w muzyce swingowej lat 20 i 30. Grupę współtworzą zawodowi muzycy jazzowi, pasjonaci Złotej Ery Swingu, którzy porwą Państwa do tańca. Potańcówkę poprzedzi występ Teatru Muzycznego Niebieskie Migdały – lokalnego zespołu działającego już od 10 lat na terenie Wesołej i okolic składającego się z grupy przyjaciół i mieszkańców Wesołej. Memoriał jest wydarzeniem organizowanym przez Ognisko TKKF Wesoła, jest to wydarzenie towarzyszące festiwalowi Wesoła Jazz.

Zespoły:

Niebieskie Migdały to nie tylko pomysł na muzykowanie, to także – a może przede wszystkim! – pomysł na życie. Grupa przyjaciół postanowiła z muzyki uczynić sens smakowania swoich dojrzałych lat. Spotykają się by śpiewać, śpiewają by się spotykać…Ta muzyczna zabawa zaczyna mieć coraz bardziej profesjonalny wymiar – regularne próby, udane koncerty, coraz bogatszy repertuar – już prawie 100 piosenek!- i wierna, zakochana w Migdałach publiczność.

Frank e la Famiglia

Skład:

Jacek Pietrzak – bandleader / aranże / sax alt,

Matuesz Wachtarczyk – trąbka,

Jarek Kaczmarczyk – sax tenor, klarnet,

Szymon Kozikowski – gitara,

Kajetan Pietrzak – perkusja

Zespół specjalizujący się w muzyce swingowej lat 20 i 30. Grupę współtworzą zawodowi muzycy jazzowi, pasjonaci Złotej Ery Swingu. Zespół niejednokrotnie zdobył serca publiczności na potańcówkach i festiwalach swingowych w całym kraju. W ich towarzystwie tańczy się wyśmienicie, przy czym doznania słuchaczy pozostają na najwyższym poziomie.

Skip to content