Jakub Paulski Trio Plus 2

JAKUB PAULSKI TRIO PLUS 2

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Tymon Trąbczyński – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz wielokrotnie nagradzany perkusista Maksymilian Olszewski. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez rozmaite odmiany jazzu, po muzykę współczesną. Muzyka jest żywiołowa i kontrastująca. W repertuarze znajdują się wieloczęściowe kompozycje oraz proste miniatury na wzór piosenek.

Występ będzie podzielony na dwie części. W pierwszej odsłonie zespół zaprezentuje fragmenty debiutanckiej płyty „Preludium”. W drugiej części zaprezentowane zostanie premierowe wykonanie trio w rozszerzonym składzie (Jakub Paulski Trio Plus 2).

Płyta „Preludium” zawiera kontrastujące utwory. W jednym utworze znaleźć można nawiązanie do muzyki gitarowej Jimiego Hendrixa i Billa Frisella, zaś w kolejnym wybrzmiewają echa Preludium Dymitra Szostakowicza i Kaprysów Henryka Wieniawskiego. Wszystkie wyżej wymienione inspiracje są scalone spójną narracją kompozytora Jakuba Paulskiego. Właśnie ta różnorodność sprawia, że płyta jest wyjątkowa i nowatorska. Muzyka wykonywana przez kameralny zespół jazzowy łączy w sposób subtelny i elegancki elementy stylów muzycznych: muzyki klasycznej, jazzu, rocka i bluesa.

Jakub Paulski Trio to przyszłość polskiego jazzu. W rankingu Jazz Top 2019 magazynu Jazz Forum, trio znalazło się na 4. miejscu w kategorii Nowa Nadzieja/Zespół, a sam Jakub Paulski zajął 5. miejsce w kategorii Nowa Nadzieja/Muzyk. Debiutancka płyta Jakub Paulski Trio „Preludium” miała swoją międzynarodową premierę na festiwalu More & Jazz w Chorwacji.

„I najbardziej w grze Kuby Paulskiego cieszy mnie to, że jego muzyki nie da się wpisać w żadną z tych wypracowanych przez dekady gitary w jazzie, nisz. Młody artysta ma wiele do powiedzenia a każdą nutą intryguje nas niewypowiedzianym: chodźcie opowiem wam pewną historię. Nie chcę kierować czyjejkolwiek wrażliwości czy percepcji, w którymkolwiek kierunku. To album wart zasłuchania, wejść do jego głębi jak dobra powieść czy wciągając film.” Piotr Iwicki

Koncert online, 11.12.2020, godzina 20:00. Kanał Youtube Wesoła Jazz Festiwal.

Skład zespołu:

Jakub Paulski – gitary, kompozycje

Tymon Trąbczyński – kontrabas

Maksymilian Olszewski – perkusja

goście: zostaną ogłoszeni niebawem!